ISTORIJA

Kai Lietuva tapo LAISVA, susitiko šeimos, kurios ieškojo LAISVĖS pedagogikos. Jos atrado Valdorfo pedagogiką ir šios pedagogikos prasmę. Šeimos norėjo jos savo vaikams, šeimoms, Lietuvai. Taip Lietuvoje pradėjo kurtis pirmosios Valdorfo pedagogikos grupės ir darželiai. 2011 m. iškilus naujo darželio poreikiui susitiko mamos-auklėtojos iš skirtingų valdorfo iniciatyvų ir M.K. Čiurlionio gatvėje buvo įkurtas šis darželis. Po 2 metų darželis buvo užregistruotas pavadinimu vaikų darželis „Karalių pasaka“. Pavadinimo įkvėpėjas M.K. Čiurlionio paveikslas „Karalių pasaka“. Šis paveikslas tapo svarbiu darželio idėjiniu simboliu ir prasme. 

Nuo įsikūrimo pradžios, kas keletą metų pedagoginė kolegija sugrįžta prie klausimo:

Kodėl mes esame čia? Kas man yra svarbiausia šiame darželyje?

Išsigryninome idėją-tikslą, kurį pedagoginė kolegija registruojant darželį suformulavo taip:

KURTI ERDVĘ ASMENYBEI LAISVAI IR HARMONINGAI VYSTYTIS BENDRYSTĖJE SU SUPANČIU PASAULIU

Darželis – tai ne tik graži erdvė, patalpos, bet ir žmonės – auklėtojos, tėvai, vaikai, jų veikla. Patalpos – tai lyg gražus kūnas. O žmonės, jų veikla – tai siela, gyvas organizmas. Darželio kūrimo pradžioje susitiko auklėtojos su tėvais, po to su vaikais rinkosi į rytmetėlius VIVA mokyklos patalpose, savo patalpų tuomet darželis dar neturėjo. Ir tik tada, kai jau buvo susikūręs santykis ir idėja, gavome patalpas ir ten pradėjome darželio veiklą – 2011 m. spalio 14 d. darželio duris atvėrė pirmieji vaikai.

2015 metais persikėlėme į Vakaro gatvę, tačiau kai patalpos tapo pernelyg ankštos ir atsirado savo kiemo ir kitų poreikių pradėjome dairytis naujų namų.

2021 m. persikėlus į naujas erdves Šerkšno g. 16 pedagoginei kolegijai iškilo poreikis susikurti savo logotipą. Kaip nuo pat pradžių, taip ir iki šiol reguliariai keliame tapatybės klausimus, pasitikriname, kas esame, esant poreikiui atsinaujiname. Per 2022 m. pavasario atostogas darželio kolegija sugrįžo prie darželio tikslo, keldama klausimą:

Kodėl esame čia? Kas mums svarbiausia? Koks mūsų tikslas?

Idėja-tikslas atsinaujino, išsikristalizavo, esminė idėja išliko ir tapo dar tikslesne ir aiškesne:

ČIA KURIAME ERDVĘ AUGTI.

Erdvė – ir fizinė, ir dvasinė. O joje – vaikai ir jų autentišką pasaulį bei vaikystę gerbiantys ir saugantys suaugę.

Atsirado ir naujas darželio „Karalių pasaka“ tapatybę simboliškai iliustruojantis logotipas, kuriame atsispindi tai, kas mums svarbiausia.

Jo centre yra liepsnelė – santykis tarp mažo ir didelio žmogaus, o taip pat tai vaikiškas džiugesys, šiluma ir supratimas. Paveiksle mažasis žmogutis sėdi suaugusiajam ant kelių, jis smalsus, jam ten ramu saugiai tyrinėti ir pažinti supantį pasaulį ir save. O suaugęs palinkęs link mažylio, lyg įsiklausydamas, norėdamas suprasti, atliepti. Jie abu sėdi jaukioje medžių laukymėje, brandaus miško apsuptyje. Tai – vaiką supanti aplinka. Medžių šakos nėra per tankios, tad pro jas galima matyti pasaulį ir pasaulis gali “ateiti” į darželį. Medžiai turi šaknis, tai ryšys ne tik su aplinka ir gamta bei galimybė visa tai patirti, pasisemti jėgų ir gyvasties, tai taip pat ir tradicijos ir žinios iš praeities. Miškas mus saugo ir gina nuo šalčio, audrų, kaitros. Į medį galima atsiremti, kai reikia palaikymo. Miškas dosnus, jis teikia įvairiausių gėrybių, visko, ko gali prireikti augančiam mažyliui. Be šių medžių darželis negalėtų būti toks, koks yra, kokio reikia vaikams. Be to, miškas tai mūsų bendruomenė, taigi ir tėveliai ir visa vaiko artima aplinka.